digiport

Büyükdere Cad. Meydan Sok. Beybi Giz Plaza Kat:15 Maslak / İstanbul

0212 942 87 66

info@digiport.com.tr

Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Home / Blog  / Web Sitesi Nasıl Yapılır?
web sitesi nasıl yapılır

İnternet, çağımızda önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir. İnsanlar interneti pek çok alanda etkin bir şekilde kullanabilmektedir. Sağlık, spor, politika, oyun, müzik, video, film gibi keyfi ve zorunlu ihtiyaçlar için önemli bir kaynak haline gelmiştir. Bunun yanı sıra özel olarak tasarlanan web siteleri de bu ihtiyaç doğrultusunda oluşturulabilmektedir.

İnsanlar internet sitesi yapabilmek için üniversitelerde ya da özel kurslarda web tasarım eğitimi almaktadır. Bu eğitimlerde öğrendikleri “kodlama” yöntemleri ile internet sitesi yapabilmekte ve kazançlarını bu iş üzerinden gerçekleştirebilmektedir. İnternet sitesi yapabilmek için kişilerin eğitime tabii tutulması önemlidir. Çünkü internet sitesinin sahip olacağı içeriklerin ve tasarımların profesyonel kişilerce gerçekleştirilmesi gerekir. Kurslarda ve eğitim kurumlarında verilen eğitimler aşamalar halinde olup, bireyler uzmanlık edinebilmektedir. Üniversite mezunu olunduğunda ya da bitirilen kurstan bir sertifika alındığında kişiler, resmi olarak internet sitesi yapabilmektedir.

Web sitesi nasıl yapılır sorusunun cevabı, kişilerin alacakları eğitimler ve tasarımda kullanılan kodlama kombinasyonlarıdır. Bu kombinasyonlar ile kişiler rahat bir şekilde istedikleri tasarımları yapabilmektedir.

Web Sitesi Tasarımı

Web sitesi nasıl yapılır sorusunun bir diğer cevabı da kişilerin yapacakları web sitesi tasarımlarıdır. Tasarımlar, kodlama pencerelerinde işaret ve rakamların uygun kombinasyonları ile yapılmaktadır. İnternet sitelerinin animasyonları, arka planları, ara yüzleri ve renklendirme çalışmaları bu kodlama işlemleri ile yapılmaktadır. Kodlamada kullanılan temel kodlar, internet sitesinin ara yüzünü oluşturur. Bu ara yüzde sahip olunan içeriğe göre ana başlık, ara başlıklar, bilgilendirme sekmeleri, iletişim ve adres bilgilerinin bulunduğu pencere bulunur. Bu pencerelerde yapılan işlemlerde, uygun bilgilendirmeler yapılır ve sitenin tasarımı tamamlandığında kişiler, bu sekmelere ya da linklere tıkladığında önemli bilgilere ulaşabilmektedir. Oluşturulan sitede yapılan çalışmalar için kullanılan kodlar, özel bir panel üzerinden yazılmaktadır. Bu kodların birbirinden farklı komutları vardır. Komutların sisteme tanıtılması ve uygulanması, sitenin oluşturulması için önemlidir. Kodlarda yapılan işaret ya da rakam yanlışları, kodların doğru çalışmamasına ve komutun oluşturması gereken sekme ya da başlığın hatalı bir şekilde oluşmasını sağlar. Bu yüzden tasarımcıların, kodlamaları doğru bir şekilde yapması gerekmektedir.

Yorum Yaz