digiport

Büyükdere Cad. Meydan Sok. Beybi Giz Plaza Kat:15 Maslak / İstanbul

0212 942 87 66

info@digiport.com.tr

Logo Nasıl Tasarlanır?

Home / Blog  / Logo Nasıl Tasarlanır?
logo tasarımı nasıl yapılır

Logo nasıl tasarlanır sorusu, pek çok şirket ve işletme sahibi tarafından sorulan sorular arasında yer almaktadır. Bu sorunun cevabı, logo tasarlama programlarında yapılan çalışmalardır. Logo tasarımı, incelik isteyen ve titiz bir çalışma gerektiren bir süreçtir. Logonun şirketi simgelemesi ve olağan imajını üst seviyelere çıkarması gerekmektedir. Logoların tasarımı oldukça önemlidir ve şirketler zorunda kalmadıkları sürece logolarda herhangi bir değişim olmamaktadır. Bunun amacı rakip firmalar arasında itibarın azalmasını engellemek ve olağan müşteri kitlesinin kaybolmamasını sağlamaktır.

Logolarda oluşabilecek değişim, müşteri kitlesini olumsuz yönde etkileyebilir. Ancak bu bir olasılıktan ibarettir. Logo yapma işlemi, genellikle grafik tasarımcıları tarafından yapılmaktadır. Şirketlerde bulunan grafik tasarımcıları bu işleri yapabilmektedir. Ayrıca küçük işletme sahipleri de serbest çalışan grafik tasarımcılarına kendi logolarını yaptırabilmektedir. Logo nasıl çizilir sorusu da grafik tasarımcılarına yöneltilen bir sorudur. Grafik tasarımcıları, çizim işlemlerini kişisel bilgisayar ortamında yapmaktadır. Yapılan çizimlerin tamamen özgün olması zorunludur. Aksi takdirde logonun asıl sahibi şirket, telif hakkı davası açabilmekte ve durum mahkeme seviyesine ulaşabilmektedir. Bu yüzden şirketlerin ya da işletmelerin logo tasarımı esnasında oldukça titiz bir çalışma gerçekleştirmesi büyük önem arz etmektedir.

Logo Tasarım Programları

Logo tasarım programları oldukça çeşitlidir. Birbirinden belirgin farkı olmayan programları ülkemizde pek çok şirket tarafından iyi bir düzeyde kullanmakta ve orijinal logo tasarımları gerçekleştirmektedir. Uzun yıllardan beri ülkemizde hizmet veren bu şirketler, oldukça büyük işlere imza atmış ve bulunduğu sektörde hızla yükselmektedir. Verdikleri hizmetler arasında logo tasarlama ve logo çizme bulunmaktadır. Tasarım şirketleri, müşterilerin diledikleri çizimleri de yapabilmektedir. Bu çizimlerin yapılması aşamasında uzman kadro etkin ve titiz bir şekilde çalışmaktadır. Siparişin teslim süresine kadar çizim işlemi tamamlanır ve müşterinin talebi üzerine logolarda renklendirme yapılmaktadır. Çizimlerin yapılacağı sürede özel programlar ile yapılmaktadır. Uzmanlar işlerini ustaca yapmakta ve logoların tasarımlarının kusursuz olması için çabalamaktadır.

Tasarım şirketleri, sahip olduğu müşteri portföyüne en iyi şekilde hizmet veren şirketler arasında yer almaktadır. Sahip olduğu müşterilerin siparişlerini oldukça başarılı bir şekilde tamamlamakta ve müşteri kitlesini git gide genişletmektedir.

Yorum Yaz