digiport

Büyükdere Cad. Meydan Sok. Beybi Giz Plaza Kat:15 Maslak / İstanbul

0212 942 87 66

info@digiport.com.tr

Domain – Hosting

Domain

Küçük ya da büyük ölçekli işletmeler markalarını ön plana çıkarabilmek için web sitesine ihtiyaç duymaktadır. Domain web tasarım aşamasında zorunlu olarak ihtiyaç duyulan ürünlerden biridir. Web tasarım aşamasına geçildiğinde müşteriler firma isimlerini bu alan adı ile müşterilerine duyurmaktadır. Digiport, bu anlamda müşterilere domain hizmeti de sunan firmalar arasında yer almaktadır.

Domain (Alan Adı):  Web sitenize erişim için belirlediğiniz internet adresidir. Örneğin; www.digiport.com.tr gibi.

Domain fiyatları alan adının uzantısına göre değişmektedir. .com uzantısı ile .com.tr uzantısının fiyatları birbirinden farklıdır.

domain
hosting

Hosting

Hosting hizmeti ise domainden sonra sunulan diğer hizmetler arasında yer alır. Web tasarım öğelerinden diğeri olan hosting, Digiport tarafından müşterilere sunulmaktadır. Web tasarım yaptırmak ya da kendi firmaları için kendi tasarımını kendisi yapmak isteyen müşteriler Digiport tarafından bu hizmeti kolaylıkla alabilmektedir.

Hosting (Barındırma): Web sitenizin yer aldığı; yazılımlar, görseller, videolar ve metin içerikleri gibi web sitenizde bulunan tüm dosyaların saklandığı sunuculardır.

Hostinginiz yani web sitenizi barındırdığınız sunucunuz 24 saat kesintisiz bir şekilde ve yüksek hızda çalışmalıdır. Digiport işinize en uygun hosting paketini seçerek kesintisiz ve hızlı bir web siteye sahip olmanız için gerekeni yapacaktır.

Sunucu Güvenliği: Online satış yapan E-Ticaret sitelerinin güvenliği en üst düzeyde olmalıdır. Digiport sunucularında Müşteri bilgileri, müşterilerin barındırdığı kart bilgileri gibi önemli verilerin 3.kişilerle paylaşılmasını engelleyecek özel yazılımlar bulunmaktadır!

.com Uzantılı Domain

Ticari alan adı olarak üretilmiş olmasına rağmen günümüzde her tür site için kullanılmaya başlamıştır. İngilizce 'commercial' kelimesinden gelmektedir.

.net Uzantılı Domain

İngilizcede ağ uzantısı anlamına gelen 'network' kelimesinin kısaltılmasından meydana gelmiştir.

.org Uzantılı Domain

Organizasyonlar için kullanılır 'organization' kelimesinin ilk üç harfinden olışturulmuştur.

.com.tr Uzantılı Domain

Genellikle firmalar ve marka sahipleri tarafından kullanılmaktadır. Şirketler marka tescili ile bireysel kullanılar ise ad soyad olarak kiralayabilirler.

.gov.tr Uzantılı Domain

Devlet kurumları tarafından kullanılan alan adlarıdır. 'Government' kelimesinden kısaltılmıştır.

.edu.tr Uzantılı Domain

Eğitim kurumları için türetilmiş bir alan adı uzantısıdır. 'education' kelimesinin kısaltılmışıdır.

Sosyal Medya Referanslarımızı İncelemek İster Misiniz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Talep ettiğiniz hizmet hakkında detaylı bilgiyi ve teklifimizi en kısa sürede size iletelim!